Nagu ikka, tulevad Tudengipäevad ka sel kevadel Trükimuuseumi. Programmis on nii muuseumis kui ka Fahrenheit 451º raamatutoas toimuvaid üritusi.
MUUSEUMIS:
Märkmikuvabrik
2. mail kell 14:00-18:00
Tule valmista endale lahe omanäoline märkmik kirjutamiseks, joonistamiseks, konspekteerimiseks või milleks iganes muuks. Lisaks saad osaleda muuseumiekskursioonil, mille käigus tutvustame trüki- ja paberikunsti ning selle ajalugu.
Märkmikutöötoas saad oma maitse järgi kujundada märkmiku: vali sobiv formaat, sisupaber, märkmiku paksus ja kaanekujundus. Valikus on nii joonelist, täpilist, valget kui Räpina pruuni sisupaberit. Kaanekujunduse saad kas muuseumis ise kõrgtrükis trükkida või valida midagi meeldivat juba olemasolevast valikust.
Muuseumiekskursioonid toimuvad:
14:00
15:00 (inglise keeles)
16:00
Märkmikutöötoas osalejatele on ekskursioon töötoa hinnas, teistele muuseumipileti hinnaga 2 € / 5 €.
https://www.facebook.com/events/2776495195710241/
FAHRENHEIT 451º RAAMATUTOAS:
Eesti ilu- ja kolesõnastiku koostamine
27.-28. aprillil ja 2.-4. mail kell 12:00-18:00
Vist kõigiga on juhtunud seda, et mingi sõna jääb pähe kummitama ja mida kauem sellele mõtled, seda koledam see tundub. „Peedisalat, peedi-salat, sala-t, beet?, pe-et, tapeet?“ Mis sõna see „peet“ üldse on?
Või siis teine kord jälle jääb mõni ootamatult argine sõna mõtteisse helisema pikaks-pikaks ajaks ning tekib vastupandamatu tahtmine seda igale poole kirjutada. Kahju, et „tsentrifugaaljõud“ kõigisse lausetesse ei sobi.
Tudenginädalal ootame raamatutuppa kõiki neid, kes tahavad arvamust avaldada ilusate ja koledate eestikeelsete sõnade üle. Tule pane kirja see sõna, mis sinu arvates kohe eriti ilus või kole on.
Iga kirjutatud sõna kohta saab tudeng ühe raamatu vaid 1 euroga. Ilu- ja kolesõnad ei pea tingimata olema eesti omasõnad, küll aga eesti keeles.
https://www.facebook.com/events/1236926473130753/
Kevad keele peal
28. aprillil kell 17:30-20:30
Sel kevadisel õhtul kutsume tudengeid raamatutoa Fahrenheit 451º loomingulisse keskkonda, et sõnade ja tekstiga mängida. Uurime silpe ja rütme, fikseerime kevade ning katsetame teksti esitamise kõige absurdsemaid viise. Võib kaasa võtta enda lemmikluulet (ka omaenda looming teretulnud!), kuid ettevalmistus pole kohustuslik. Kevadist koosloomet aitab juhtida muusik ja luuletaja Kaisa Kuslapuu.