Tagasi
KategoriseerimataUudis

Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, MTÜ Raamatusaatkond ja ERM koostöös Prima Vista festivaliga ootavad kõiki huvilisi ühel või teisel viisil enda raamatute tulevikku vormima.

Paralleelselt toimub kolm töötuba, kus asjatundjate käe all saab parandada pisut viga saanud lemmikraamatut, teha raamatule uusi kaasi või hoopis valmistada kultuuritaskut.
Töötoad on osalejatele tasuta, kuid kohtade arv õpitubades on piiratud. Palume ennast registreerida alloleval lingil:

https://goo.gl/forms/AthtxwuCJrKKc4OJ3

Töötoad:

1.Parandame lemmikraamatu – juhendab Eesti Rahva Muuseum / Estonian National Museumi konservaator Silli Peedosk

Osaleja teeb asjatundja juhendamisel oma kaasavõetud lemmikraamatul pisiparandused ja õpib raamatu esmaseid puhastus- ja parandusvõtteid ja kaasaegseid materjale tundma.

2.Teeme raamatule uue kuue – juhendaja Studio Tartuensise köitespetsialist Tuuli Jõesaar

Osaleja saab valmistada enda raamatule täiesti uued kaaned, kas näiteks taaskasutatud paberist (kõvakaanelised) või kangaga kaetud kaaned.

3. Valmistame kultuuritasku – juhendab Tartu Kõrgem Kunstikooli nahadisaini osakonna juhataja Maila Käos

Osaleja teeb oma kultuuriaastast kaasvõetud kavadest, flaieritest, pisitrükistest jm taolisest taskutega voldiku, milles ta saab säilitada mälestusi põnevamatest aasta sündmustest ja neid voldikuid saab kodus hiljem huvi korral juurde teha ning sellisel kujul oma mälestusi koguda ja säilitada vähem ruumi võtvas ja loomingulises vormis. Eelnev valiku tegemine annab võimaluse uuteks meenutusteks ja mälestuste korrastuseks.

Kava:

12.30 – 14.00 sissejuhatus ja töötubade algus

14.00 – 14.15 lõunapaus teega

14.15 – 16.00 töötubade jätk

16.00 – 16.15 töötubade ühine lõpetamine ja tunnistuste kätteandmine

Sarnased postitused

Kõik postitused
KategoriseerimataUudis

TYPA otsib galerii ja residentuuri koordinaatorit

12 juuli 2022

TYPA kunstiresidentuur on pikima ajalooga siiani toimiv kunstiresidentuur Lõuna-Eesti piirkonnas. Igal aastal pakume residentuuri 12 rahvusvahelisele kunstnikule üle kogu maa…....

KategoriseerimataUudis

TYPA otsib turunduse ja meedia spetsialisti

12 juuli 2022

Vajame turunduse ja meedia spetsialisti, kes koostaks pikemaid ja lühemaid turundusstrateegiaid ja -kampaaniaid ning korraldaks nende elluviimise, haldaks suhtlust sotsiaalmeedias,…

KategoriseerimataUudis

TYPA otsib visuaalivõlurit

11 juuli 2022

Visuaalivõlur ehk disainer hoolitseb selle eest, et TYPA visuaalne kommunikatsioon oleks äge ja tasemel: kujundab plakateid ja infomaterjale nii ekraanile…

Kõik postitused