TYPA linoollõikekonkurss on iga-aastane üritus, mille eesmärk on tutvustada ja populariseerida linoollõiget kui graafikatehnikat. Tööde esitamise tähtaeg on 31.märts 2023.

2023 – uus aasta, uus teema
2023. aasta Linoollõikekonkursi teema on “Liikumine”.

Liikumist võib tõlgendada kui ühest asukohast teise kulgemist, näiteks käies või sõites. See võib olla sportimine, aga ka reisimine – kuidas ja mis vahenditega on liikuma saadud ja kuhu on kohale jõutud. Ja nagu Muuseumiöö oma selleaastase teema sõnastuse juurde lisas: “Liikumine võimaldab rääkida arengust ja teest sihtide poole või hoopiski muuseumiöisest salapärast, kui miski näitusesaalis tasakesi liigutama hakkab”. Piiriks jäägu vaid kujutlusvõime!

Sel aastal anname välja auhinnad neljas kategoorias:

  1. Peaauhind  – valitakse välja kunstnike žürii poolt
  2. Noorte peaauhind – valitakse välja kunstnike žürii poolt
  3. Publiku auhindvalitakse välja TYPAs Muuseumiööl 20.mail ja online-hääletuse teel
  4. TYPA eriauhind – valitakse välja TYPA meeskonna poolt
  5. Pressing Matters eriauhind – valitakse välja Pressing Matters ajakirja toimetuse poolt

Töö esitamiseks täida see vorm.

Tööde esitamise tähtaeg on 31.märts 2023.

Linoollõikekonkurss 2023 tingimused ja reeglid

Esimene Linoollõikekonkurss toimus 2016. aastal ning oli väike kohalik konkurss, mille eesmärk oli populariseerida, õpetada ja tutvustada linoollõike tehnikat Tartus ja Eestis laiemalt. Aastatega on kasvanud aga nii konkursil osalejate arv kui riikide arv, kust töid saadetakse. Kuue aasta jooksul on TYPA Linoollõikekonkursile saadetud üle 250 linoollõike rohkem kui 20 riigist üle maailma.

Vaata pilte eelmistelt Linoollõikekonkursitelt