TYPA dünaamiline ja mitmekesine residentuuriprogramm on aastate jooksul võõrustanud üle 100 külaliskunstniku. 2024. aasta taotlusvoor on nüüd avatud. Tähtaeg on 18. september 2023.

2024. aastal saame pakkuda kahte liiki residentuure: Stencibility residentuur ning TYPA residentuur. Residentuurides kandideerimise kohta leiate teavet allpoolt.

TYPA residentuuriprogramm tuleb taas! Jätkame kunstiresidentuuriga nagu varemgi, kuid sel aastal saame pakkuda toetust kunstnikele, kes vajavad abi poliitilistel või rahalistel põhjustel. Seame jätkuvalt esikohale põnevaid kunstnikke ning otsime neid, kes soovivad residentuuri käigus tegeleda graafika, paberi- ja köitekunstiga. Kandideerijad ei pea olema professionaalsed graafikud, kuid neil peaks olema soov siduda oma kunstiprojekt TYPA võimalustega.

Oleme eriti huvitatud kunstiprojektidest, mis tegelevad eksperimentaalse graafikaga, raamatukunstiga, kogukondliku koostöö ja muude teemadega. Lisateavet residentuuri ja kandideerimise kohta leiad allolevalt lingilt (inglise keeles).

TYPA Residentuur 2024

2024. aastal pakume lisaks ka Stencibility residentuuri, mis on suunatud tänavakunstnikele, kes on huvitatud kunstnike residentuurist TYPAs ja osalemisest ka tänavakunstifestivalil Stencibility.

Residentuuriperiood kestab maist 2024 kuni augustini 2024.

Stencibility festivali kuupäevad on 3. – 7. juuli 2024.
Residentuuri kestus on 2-3 kuud.

Lisainfo allpool olevalt lingilt (inglise keeles).

Stencibility residentuur 2024