Programm on avatud uutele ideedele, mõtte- ja töölaadidele. Oleme huvitatud koostöö üles ehitamisest ja toetame uute taieste ja näituste loomist. Siin hinnatakse uusi mõtteviise, mis kaasnevad kultuuri- ja keskkonnavahetusega. Erinevad taustad, erinevad inimesed ja kultuurid õpetavad sallivust ja värskendavad meie maailmapilti. Kuigi meie põhirõhk on rahvusvahelisusel, saavad projektis osaleda ka eesti kunstnikud – tahame pakkuda võimalust eriilmelisele kunstile.

Kunstnikud panustavad uudsete lähenemistega nii TYPA muuseumikogu arendamisesse kui ka koostöösse teiste kunstnikega, eesmärgiks vastastikkune toetus. Aitame kunstnikel oma ideid ellu viia, vastu saame neilt uusi teadmisi.

Me hindame jätkusuutlike lähenemisi ning kohandame oma tööprotsesse muutuva maailmaga. Soovime, et ka meie külaliskunstnikud seda väärtust jagaksid.

Külaliskunstnike majutus toimub suurepärase asukohaga Tartu kesklinnas asuvas korteris. Korteris on kaheinimese voodi, väike vannituba ja WC, köök ja töönurk. Korter sobib paarile, ent terve perekonna jaoks seal paraku ruumi ei jätku.

Kunstnikel on vaba ligipääs avarale stuudioruumile, kus on palju lauapinda, sügav- ja kõrgtrükipressid, ilmutusseadmed, kraanikauss ja muud ühiskasutatavad vahendid. Kunstnikud võivad kasutada ka muuseumisaalis olevaid seadmeid, kuid tuleks arvestada, et TYPA keskus on külastajatele avatud kolmapäevast kuni pühapäevani ja masinaid võidakse demonstreerida külalistele või kasutada töötubades.

Rohkem pilte majutusest

Residentuuritasu on 350 € kuus, mis sisaldab:

  • majutust
  • stuudio ja vahendite kasutamist
  • tehnilist tuge
  • näituseruumi
  • reklaami

Spetsiaalsed vahendid, tööriistad jms tuleb kunstnikul endal soetada, kuid andke oma vajadustest enne meile teada ning võibolla saame teid selle juures aidata. Toetame ka kunstnikke kõikvõimalike kirjalike toetustaotluste kirjutamisel.

Kunstnikelt oodatakse töötamisel viisakat käitumist, vastutamist omaenda ja ümbruse ohutuse eest ning ühise tööruumi puhtana hoidmist. Residentuuri jooksul ootame, et kunstnik peaks loengu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ning viiks lisaks läbi veel ühe avaliku esinemise: loengu, näituse, avatud stuudio, töötoa vms vormis. Julgustame ka lõimumist kohalikku Tartu loomeringkondadega, korraldades kunstiõhtusööke, tuure või tutvudes kohalike kunstnikega kunstiüritustel.