Tagasi
TYPA residentuurKülaliskunstnik

Matti Dubee sündis 1972. aastal Kanadas ning alustas skulptuuriõpinguid Shanghai ülikooli kunstikolledžis 1993. aastal. 2012 toimus tema esimene Papier-mâché-skulptuuride näitus “Dali Paper”. Matti seni suurimat isikunäitust “Dreams” eksponeeriti aga 2018. aastal Hiinas.

Ehkki Matti Dubee skulptuurid juhivad tähelepanu ökoloogilisusele, bioloogilisele mitmekesisusele ja energiasäästule, tahab kunstnik oma loominguga inspireerida inimesi positiivselt mõjutama end ümbritsevat maailma.

Up-cyclinguehk väärtust tõstva ümbertöötluse kontseptsioon tuleneb skulptuuride valmistamiseks kasutatavast materjalist – ajalehtedest. Need on vanimad ja ühed ebaökonoomseimaid massikommunikatsioonimeediumid, millest Matti käe all saavad ainulaadsed kunstiteosed, mis annavad edasi ideid ja emotsioone. Kunstnik kasutab omapärast “Dali paper” tehnikat, mis annab ajaleheskulptuuridele esteetilise marmorit meenutava viimistluse. “Dali paper” on Matti enda loodud tehnika, mille nimi tuleb sõnamängust hiina marmori (Dali stone) ja tehnika loomiskoha Dali vahel.

Inspireerituna naiselikest vormidest valmistab kunstnik seeria skulptuure, mis eiravad gravitatsioonijõudu ning loovad näilise liikuvuse liikumatutele kujudele. Matti ühendab oma skulptuurides looduse jõulisuse ja hapruse ning näitlikustab seeläbi inimese mõju keskkonnale.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Kõik postitused