Tagasi
TYPA residentuurKülaliskunstnik

Kyle Lang on maastikufotograaf, keda huvitab analoogfotograafia suur potentsiaal. Erinevalt teistest kunstidest salvestab fotograafia midagi, mis on päriselt olemas olnud. See ei ole interpretatsioon, vaid tõestusmaterjal. Samas jääb ka fotograafial kohati tõepärasust vajaka. Need omadused muudavad fotograafia juhuslikuks: kumbki variant pole päris õige või päris vale. Arvestades seda fotograafia aluspõhimõtet, töötab Lang juhuslikkuse piirialadel, luues fotosid, mis tõstatavad küsimusi meediumi ajakirjanduslike ja dokumentalistlike omaduste kohta. TYPA kunstiresidentuuri lõpus esitles Kyle kolme fotoseeriat.

KAITSTUD MAAD

“Kaitstud maad” dokumenteerib USA rahvusparke. Maastikuid on kujutatud kunstniku kogemuste kaudu. Lang selgitab pargisüsteemi, asetades loodusliku keskkonna tehislikku konteinerisse. Rahvuspargi tiitel turundab maastikku kui sihtkohta, mille tulemusena külastavad parke igal aastal miljonid inimesed. Sedasi kaotab maastik oma puutumatu ja toore ilu.

Samas on see süsteem erakordselt oluline, et tagada maastikukaitse. Pargisüsteemi kogutud raha kasutatakse loodushoiu jaoks. Ajastul, mil inimesed on moraalselt keskkonna eest vastutavad, on see väga oluline. See süsteem on ebaloomulik barjäär, mis on kehtestatud maastiku kaitsmiseks. Mis juhtuks siis, kui see kaitsebarjäär eemaldataks?

ILMNE SISU

“Ilmne sisu” on pikaajaline analoogfotograafiaprojekt, mis keskendub enesedokumentatsioonile une ja unenägude kaudu.

Magamine on oluline igaöine tegevus, mida Lang otsustas iseend fotografeerides jäädvustada. Iga pilt koosneb ühe öö unest. Säritusprotsessi algab vahetult enne magamaminekut ning lõpeb üles ärgates, jäädvustades sedasi kolme- kuni kaheksatunniseid perioode. Lang paneb end haavatavasse olukorda, paljastades ennast vaatajatele 33 öö jooksul.

Unenäod on filtreerimata sisedialoogid, mis moodustavad viimistletud hallutsinatsioone assotsiatiivse mälu kaudu. Unenägude visuaalseid aspekte kutsutakse ilmseks sisuks, mille sügavam sõnum peitub latentsuses. Kohe peale ärkamist kirjutab Lang oma unenäod märkmikusse. Ülesmärgitud uned tõlgib ta seejärel fotokeelde. Valminud fotograafiline unenäopäevik on “Ilmse sisu” teine osa. Kyle Lang kasutab fotograafiat kui dokumenteerimismeediumit ning loob sürreaalseid pilte, millel pole mitte mingit loogilist sisu, ent mis samas kannavad dokumentaalset tähendust.

VAHEPEALNE ALA

“Vahepealne ala” on traditsioonilise pimikufotograafia näitus, mis koosneb kahest osast. Töö tulem kajastab nii sisemist kui välimist lähenemist fotograafia ajakirjanduslikele omadustele. Piltidel on kujutatud aja-, mälu- ja keskkonnateemasid.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Kõik postitused