Tagasi

TYPA Linoollõikekonkurss on iga-aastane üritus, millega tähistatakse igas vanuses graafikuid Eestist ja üle maailma. 2024. aasta teemaks on “HARMOONIA KAOSES”, konkursile saab oma teose esitada kuni 1. märtsini.

Igal aastal kutsume kunstnikke üle kogu maailma saatma TYPAsse oma linoollõikes töid, millest paneme kokku Linoollõikekonkursi näituse. Konkursi tähtajale ja näitusele eelnevad ka linoollõike töötoad nii TYPA keskuses kohapeal kui virtuaalselt. 2024. aasta näitus toimub 10. aprillist kuni 16. maini.

2024. aasta konkursi teemaks on: Harmoonia kaoses

Sel aastal kutsume üles kunstnikke kujutama tasakaalu ja harmooniat, mis kaoses võib esineda. See on võimalus luua teos, mis väljendab sinu vaadet ühtsusele näiliselt kaootilistes elementides. Teema mõtestamisel on ainsaks piiriks kujutlusvõime!

2024. aastal kuulutame välja võitjad neljas kategoorias:

  • Peaauhind – valitakse välja kunstnike žürii poolt.
  • Noorte peaauhind – valitakse välja kunstnike žürii poolt.
  • Publiku auhind – valitakse välja veebihääletuse teel.
  • TYPA eriauhind – valitakse välja TYPA meeskonna poolt.

Esita oma töö konkursile ja täida ära see vorm.
Konkursile tööde esitamine on tasuta.

Töö saab konkursile esitada kuni 1. märtsini 2024.

Eelmiste aastate töödega saad tutvuda siin lingil.

 

Tutvu 2024. aasta Linoollõikekonkursi reeglitega

Linoollõikekonkurss sai alguse 2016. aastal väikese kohaliku konkursina, mille eesmärk oli linoollõike populariseerimine, õpetamine ja tähistamine. Osalejate arv on iga aastaga kasvanud ja ka riikide arv, kust töid on saadetud. Kaheksa aasta jooksul on TYPA linoollõikevõistlusele laekunud üle 550 töö enam kui 32 riigist üle maailma.

Tutvu eelmistel aastatel Linoollõikekonkursile esitatud töödega