Tagasi

Victoria mudel “C” on TYPA kõige kogukam ja suurema formaadiga tiigelpress – sellega saab trükkida kuni 40x57 cm suurust formaati! Masin valmis Saksamaal Heidenau linnas Rockstroh-Werke tehases kas 19. sajandi lõpul või 20. sajandi I poolel ning ta kaalub 1325 kg. Tiigelpressid on lihtsa ehitusega ning neid kasutati väiksematiraažiliste tööde trükkimisel. Ennekõike olid tiigelpressid laialt levinud 19. sajandil, ent sarnaseid kogukamaid tiigelpresse võib veel tänapäevalgi trükikodadest leida, kuivõrd neid on võimalik kasutada stantsidena. Ka see Victoria C jõudis Trükimuuseumisse Riigiteataja trükikojast, stantsivorm sees. Masin on põhimõtteliselt töökorras, ent sel puuduvad sobiva suurusega valtsid.

Kui soovid toetada TYPA tegevusi trükipärandi säilitamisel ja tutvustamisel, saad seda teha, adopteerides mõne meie masina. Adopteeritud masin jääb ikka oma kohale TYPAs, ent saab endale rinda kuldse sildi hea toetaja nimega ning värske kasuvanem vaba pääsme muuseumisse adopteerimisperioodi jooksul.

Kui soovid toetada TYPA tegevusi trükipärandi säilitamisel ja tutvustamisel, saad seda teha, adopteerides mõne meie masina. Victoria C tiigelpressi aastane adopteerimistasu on 125 €. Adopteeritud masin jääb ikka oma kohale TYPAs, ent saab endale rinda kuldse sildi hea toetaja nimega ning värske kasuvanem vaba pääsme muuseumisse adopteerimisperioodi jooksul.

Saatke seadme adopteerimisesoov ja me võtame teiega täpsemalt ühendust, kuidas saate meid toetada.

    Saada