Tagasi
TYPA keskusNäitus

Eve Eesmaa näitus „FragMentaalne“ kutsub TYPA trüki-ja paberikunstikeskuse ruumidesse vaatama kunstniku eksperimentaalseid graafilisi kompositsioone.

Käesolevat aega iseloomustab piiride lõhkumine, ebakonventsionaalsus, selektiivne mälu… Erinevate vaadete, tõekspidamiste ja hinnangute ning stiilide ja laadide ühendamine on muutunud senisest olulisemaks. Mõttekilde, mälestusi ja fraase tükkideks lahti lammutades ja uuesti kokku korjates, moodustuvad teistsugused ja vahel ka korduvad rütmid, situatsioonid, visioonid, hargnemised ja koondumised. Algne idee kaob, järgnev ilmub ja uueneb kõrvuti asetatud fragmentide vahelt. Korrastatud – reastatud struktuurid loovad uusi visioone varasemaid harmooniaid või vastuolusid lõhkudes, nihestades, meenutades ja unustades.

TYPA trüki- ja paberikunstikeskuses tegutsemine on võimaldanud Eve Eesmaal kokku sobitada mitmesuguseid trükikunsti võimalusi senisest mitmekesisemalt: metalli sisse kraabitud ja söövitatud sügavtrükki, linoollõiget, tüpograafilisi kirjamärke, reljeefse pinnaga valmismaterjale. Kunstnik jõuab katsetustega ümbritseva maailma hetkeseisu eklektilisuse ja kohatise absurdsuse visuaaliseerimiseni, ning paneb publiku kaasa mõtlema mitmesugustel teemadel.

Need omapärased ja tehniliselt mõnevõrra tavatult teostatud graafikatööd on äratanud tähelepanu ja läbinud paljusid tihedaid graafikanäituste konkursse ka väljaspool Eestit – Ameerika Ühendriikides, Argentiinas, Austraalias, Bulgaarias, Egiptuses, Hiinas, Hispaanias, Indoneesias, Inglismaal, Itaalias, Jaapanis, Kanadas, Kolumbias, Leedus, Lõuna-Koreas, Lätis, Malaisias, Mehhikos, Poolas, Prantsusmaal, Põhja-Iirimaal, Rumeenias, Saksamaal, Serbias, Soomes, Türgis jne. Samuti on Eve Eesmaa pälvinud tunnustusi – 2021 žürii poolt esiletõstmine minigraafika konkursilt teemaga “Water, Fire, Earth, Air / Diversity”, Argentiinas, Paranas; 2018 parima töö preemia väikegraafika biennaalilt “Messages from Matrixes” Indoneesias, Yogyakartas; 2017 žürii poolt esiletõstmine ja kiitus kaasaegse graafika konkursilt Colombias, Bucamarangas; 2013 diplom kaasaegse graafika biennaalailt Rumeenias, Ploiestis; 2001 Tartu Naistekliiniku preemia heategevusprojektis “Kunstnikelt lastele” jne

Eve Eesmaa on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Tartu Kunstnike Liidu liige ning juhtivlektor Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja õpetaja Tartu Lastekunstikoolis. Koostanud graafika trükitehnikaid käsitleva õpperaamatu “Trükk on tore” 2008.

Suured tänud toetuste eest Eesti Kultuurkapitale ja TYPA trüki- ja paberikunstikeskusele.

Avamine 9.juuni 2023, kell 18.00; TYPA trüki- ja paberikunstikeskuse paberikunsti ruumis, Tartu, Kastani 48f.

Näitus on üleval 09.06.23 – 30.07.23.

Veel näituseid

Käimasolevad näitused
TYPA keskusNäitus

Pallase üliõpilaste sügavtrükinäitus

8 detsember 2021

8. detsembril kell 18.30 avame TYPA keskuses ka väljapaneku Pallase üliõpilaste sügavtrükitöödest, mis valmisid meie residentuurikunstniku Oona Hylandi juhitud kursusel….

TYPA keskusNäitus

Tamar Lewinsohni “Connecting”

28 september 2021

Tamar Lewinsohni fotonäitus “Connecting”. TYPA paberisaalis 29.09.2021 – 31.10.2021, muuseum avatud K-P kell 12-18. Näituse avamine toimub 29.09.2021 kell 18:00…

Käimasolevad näitused