TYPA dünaamiline ja mitmekesine residentuuriprogramm on aastate jooksul võõrustanud üle 100 külaliskunstniku. 2023. aasta taotlusvoor on nüüd avatud. Tähtaeg on 19. september 2022.

Tänu suurenenud toetusele saame 2023. aastal pakkuda kahte liiki residentuure: Põhjamaade-Balti residentuure ning Avatud juurdepääsuga residentuure. Residentuurides kandideerimise kohta leiate teavet allpoolt.

TYPA residentuuriprogramm tuleb taas! Jätkame kunstiresidentuuriga nagu varemgi, kuid sel aastal saame pakkuda toetust kunstnikele, kes vajavad abi poliitilistel või rahalistel põhjustel. Seame jätkuvalt esikohale põnevaid kunstnikke ning otsime neid, kes soovivad residentuuri käigus tegeleda graafika, paberi- ja köitekunstiga. Kandideerijad ei pea olema professionaalsed graafikud, kuid neil peaks olema soov siduda oma kunstiprojekt TYPA võimalustega.

Oleme eriti huvitatud kunstiprojektidest, mis tegelevad eksperimentaalse graafikaga, raamatukunstiga, kogukondliku koostöö ja muude teemadega. Lisateavet residentuuri ja kandideerimise kohta leiad allolevalt lingilt (inglise keeles).

Residentuur 2023

Tänu Põhjamaade Kultuuripunkti toetusele saame pakkuda lisatoetust Põhjamaade ja Balti riikide kunstnike residentuuri jaoks. Palume, et kunstnikud, kellel on rohkem aega ja vahendeid, oleks oma projektidega ambitsioonikad; et otsiksid viise, kuidas luua sidet Tartu publikuga ning kasutada kõiki võimalusi, mida TYPA keskkond ja vahendid pakuvad.

Otsime kogenud kunstnikke, kes ei pea tingimata olema kogenud trükikunsti ja graafika alal, kuid kellel on selge nägemus kunstiresidentuuri võimalustest, kasust kui ka sellest, kuidas oma residentuuriga Tartu linna ja kogukonda panustada.

 

Lisainfo allpool olevalt lingilt (inglise keeles).

Põhja-Balti residentuur 2023