Oleme koostanud spetsiaalse ekskursiooniformaadi nägemispuudega inimeste jaoks. Ringkäigu jooksul keskendume muuseumi kogudes olevatele esemetele, mille kohta saavad külastajad õppida suures osas tunnetamise toel. Iga osaleja valmistab lehe käsitööpaberit ja pimetrükitehnikas postkaardi.

Paberisaalis

  • Räägime paberi valmistamisest ja selle ajaloost, osalejad saavad katsuda erinevatest materjalidest valmistatud paberilehti.
  • Valmistame iga osalejaga ühe lehe käsitööpaberit.
  • Tutvume paberikunstiga ja uurime erinevaid voltimisviise.

Trükisaalis

  • Räägime trükikunsti ajaloost, osalejad saavad katsuda erinevaid tööriistu ja trükkimisvahendeid.
  • Trükime iga osalejaga pimetrükitehnikas postkaardi muuseumi vanimal pressil.
  • Tutvume realadumismasinaga ja räägime, kuidas valmivad trükkimiseks tinaread.

Ekskursiooni juhtides pöörame erilist tähelepanu vaadeldavate esemete ja tegevuste kirjeldustele ning pakume osalejatele katsumiseks sobilikke näidiseid igas peatuspunktis.

Vaegnägijate ekskursioonile on oodatud grupid, mis koosnevad kuni neljast nägemispuudega isikust ning igaühe ühest saatjast. Et see formaat on keskendunud just vaegnägijatele täisväärtusliku muuseumikülastuse pakkumisele, siis tuleks saatjatel arvestada, et nemad on pigem abistavas rollis. Juhtkoerad on muuseumisse samuti oodatud.

Vaegnägijale on ette nähtud sooduspilet hinnaga 4 €, saatjale on külastus tasuta. Külase palume eelnevalt kokku leppida. Aja broneerimiseks või muude küsimuste korral võta meiega ühendust meili või telefoni teel.