TYPA muuseumis on valminud spetsiaalne ekskursiooniformaat nägemispuuetega inimeste jaoks. Ringkäigu jooksul keskendutakse muuseumi kogudes olevate esemete tunnetamisele ning iga osaleja saab valmistada lehe käsitööpaberit ja pimetrükitehnikas postkaardi.

Paberisaalis

  • Räägime paberi valmistamisest ja selle ajaloost, osalejad saavad katsuda erinevatest materjalidest valmistatud paberilehti.
  • Valmistame iga osalejaga ühe lehe käsitööpaberit.
  • Tutvume paberikunstiga ja uurime erinevaid voltimisviise.

Trükisaalis

  • Räägime trükikunsti ajaloost, osalejad saavad katsuda erinevaid tööriistu ja trükkimisvahendeid.
  • Trükime iga osalejaga pimetrükitehnikas postkaardi muuseumi vanimal pressil.
  • Tutvume realadumismasinaga ja räägime, kuidas valmivad trükkimiseks tinaread.

Juhendajad pööravad erilist tähelepanu vaadeldavate esemete ja tegevuste kirjeldustele ning pakuvad osalejatele katsumiseks sobilikke näidiseid igas peatuspunktis.

Vaegnägijate ekskursioonile on oodatud grupid, mis koosnevad kuni neljast nägemispuudega isikust ning igaühe ühest saatjast. Et see formaat on keskendunud just vaegnägijatele täisväärtusliku muuseumikülastuse pakkumisele, siis tuleks saatjatel arvestada, et nemad on pigem abistavas rollis. Juhtkoerad on muuseumisse samuti oodatud.

Vaegnägijale on ette nähtud sooduspilet hinnaga 4 €, saatjale on külastus tasuta. Et saaksime pakkuda seda ekskursiooniformaati, tuleb külastusaeg eelnevalt kokku leppida. Aja broneerimiseks või muude küsimuste korral võta meiega ühendust meili või telefoni teel.