Tänapäeval ei tundu miski loomulikum ja lihtsam kui arvutiekraanil oleva teksti või pildi paberile printimine. See pole aga alati nii kerge olnud.

Inimesed on väljendanud oma mõtteid, andnud edasi teavet või jäädvustanud oma loomingulisust juba iidsetest aegadest peale – olgu koopajoonistel, savitahvlitel või raidkirjadel. TYPAs on eksponeeritud palju huvitavat sel teekonnal alates hiinlaste paberist ja puulõigetest kuni 20. sajandi lõpul kasutusel olnud tehnoloogiateni. Siin näeb puu- ja tinatähti, vanemaid ja uuemaid kõrgtrükimasinaid. Ja mis peamine – enamik neist seadmetest töötavad endiselt. Hoolime TYPAs väga sellest, et vanad trükimasinad oleksid korras ja kasutuses, et säilitada nii materiaalset kui vaimset trükikunstipärandit.

Tutvu meie kogudega

Paber on nii argine, et enamasti ei pöörata igapäevaelus sellele suurt tähelepanu. Ometi on paberi kui materjaliga seotud hämmastavad kunstiteosed, keskkonnasäästlik mõtlemine ja loominguline eneseväljendus.

TYPA eesmärk on anda huvilistele aimu paberi olemusest, mitmekesisusest ja kasutusvõimalustest; arendada ruumilis-mahulist mõistmist ja oskusi ning loomingulist eneseväljendust; tutvustada paberikunstialaseid eeskujusid ja inspiratsiooniallikaid laiast maailmast.

TYPA jaoks on oluline kanda ja edasi anda trükikunsti saladusi. Seda saame parimal viisil teha praktilistes töötubades.

Siin avaneb teil võimalus ise katsetada erinevaid ajaloolisi trükitehnikaid või valmistada käsitsi paberit. Soovime, et saaksite töötubadest kaasa midagi personaalset ja praktilist. Nii on näiteks meie kõige populaarsemaks tegevuseks isekujundatud kaanega märkmiku valmistamine.

Tutvu meie töötubadega