Tagasi
TYPA residentuurKülaliskunstnik

2020. aasta juunist augustini võõrustas TYPA briti-ameerika paari, Sarah’t ja Jamesi, kellest kumbki töötas oma trükiprojekti kallal. James veetis aega oma kõrgtrükioskusi täiustades ja ladus kümnest luuletusest koosneva seeria pealkirjaga “Seascapes and Dreamscapes”, mille ta kirjutas oma merel veedetud seikluste jooksul. Sarah’ tööd olid samuti inspireeritud ookeanivetest, kuid need olid suuremõõtmelised veealust elu kujutavad joonistused ja gravüürid. Kunstiresidentuuri jooksul lõpetas ja viimistles ta neid töid ning töötas ka oma vetikaprojekti kallal.

James Sullivan/Cook on briti fotograaf ja luuletaja. Teda inspireerib ookean, kus ta suure osa oma ajast seilab – otseses mõttes, sest töötab laeval tüürimehena. Veetes palju aega suurte tankerite pardal lõputuid ookeaniavarusi ületades, kirjutab James luulet ja pildistab. TYPAs veedetud aja jooksul süvenes ta kõrgtrükikunsti ja filmifotograafiasse, kasutades neid vahendeid oma kunstilise ja poeetilise häälekandjana. Koos Sarah Eppinguga peavad nad Poolas Wrocławis kunstigaleriid ja graafikastuudiot CTRL-Print. Sarah on mitmeid auhindu võitnud graafik. Ta on osalenud enam kui 40 rahvusvahelisel näitusel ning teda on tunnustatud kahel rahvuslikul võistlusel. Tema graafikatöid leiab Hiina Graafikakunsti-muuseumist, Mark Arts Foundation kunstikeskusest USAs ja Poola graafikakunstimuuseumidest Poznańis ja Łódźis. Tema tööd kirjeldavad inimese mõju planeedile ja tasakaalu hävituse ja hävitusliku ilu vahel.

Oma siinviibimise ajal valmistas ta mitu suurt graafikatööd oma ”Narcosis” seeria jaoks. Ta juhtis ka looduslikke vahendeid kasutavat sügavtrüki töötuba “Metsik graafika”. Töötuba osutus väga edukaks ja menukaks, tulemuseks imeilusad botaanilised tööd. Samuti võttis Sarah osa üritusest “Muhu Print”, mille jaoks kogus vetikaid ning tegi neist paberit. Ta lõi vetikate kasvudest (mis on tihti kõrvalnähtuseks põllumajandusväetiste imbumisel vette) ilusaid suuremõõtmelisi pabereid, mida kasutas oma tööde ja installatsioonide juures. Need kaks kunstnikku olid ühed aktiivsemad osalised TYPA kunstiresidentuuris ja tegid oma nimed tuntuks Tartu kultuurimaastikul. Loodame neid peagi uuesti TYPAs kohata!

Sarnased postitused

Kõik postitused
Kõik postitused