Tagasi
TYPA residentuurKülaliskunstnik

Sabrina Barbieri on itaalia juurtega kunstnik Šveitsist. Ta veetis aasta Bellinghamis Washingtoni osariigis, kus tutvus esimest korda graafikaga ning astus kohe pärast seda Zürichi kunstikõrgkooli. Ta sai magistrikraadi kunstihariduses 2016. aastal ja on sellest ajast alates kunstiõpetajana töötanud. Lisaks õpetamisele on tema elus alati suur roll ka ise kunsti tegemisel. Oma kunstiresidentuuri kirjeldab Sabrina nii:

Tulin TYPAsse mõttega jätkata oma pikaajalist vetika-projekti. Tegelesin varem ujumisega ja seega on enamik mu töid ühel või teisel viisil veega seotud. Tõin kaasa vaskplaadid ja ideed, kuidas tegutseda. Juba varsti pärast TYPAsse saabumist ja selle võimaluste ja inimestega tutvumist jõudsin arusaamisele, et mul on liiga vähe aega. Seetõttu pühendasin osa oma ühekuulise residentuuri ajast vaskplaatidega vetikatrükile ja teisest küljest proovides kollagraafiat, linoollõiget, kõrgtrükki ja paberi valmistamist. Sidusin kõik need tehnikad vetika-teemaga, mis avardas ka mu nägemust kogu sellest teemast. Näiteks tegin vetikatest väikesi ruudukujulisi pabereid, mida näitasin näitusel kohe pärast koju tagasi jõudmist, ja sidusin need teiste pinnase-teemaliste töödega, mida olin teinud. Tartus olles oli mul ka võimalik külastada vetikaherbaariumi botaanikaaias ja vaadata hunnikute viisi nende kuivatatud vetikaid, millest mõned pärinesid lausa 18. sajandist.

Kohtusin Tartus paljude toredate inimestega, külastasin ja veetsin aega mitmes paigas. Kuna ma olin vetikatest haaratud, ei saanud ma kõiki Tartu kohti ja kogemusi oma projekti kaasata, seega alustasin residentuuris olles uut projekti – tetrapakitrükki. Väikesed, 5×10 cm suurused graafikatööd olid nagu päevikusissekanneteks kohtadest, kus Tartus viibisin – trükistuudio, laud mu korteris, jõekaldad, linnaäärsed niidud, spordisaal ja nii edasi. Kuna TYPA tähistas minu sealviibimise ajal ka oma sünnipäeva ja toimusid mitmed töötoad, korraldasin oma tetrapakitrükiste põhjal ka selleteemalise töötoa.  

Mõned mu vetikatrükised, mida kunstiresidentuuri ajal tegin, on alates 2022. aasta novembrist väljas šveitsi graafikanäitusel IMPRESSION Šveitsis, Grenchenis.

Sarnased postitused

Kõik postitused
Kõik postitused