Tagasi

Elektriline paberigiljotiin mudel БРП2М (seerianumber 2003) on valmistatud 1969. aastal Ukrainas. TYPAle annetas ta Tartu Ülikooli multimeedia talitus (aitäh!) ning me kasutame seda igapäevaselt märkmiku sisuplokkide lõikamiseks. Paberigiljotiiniga lõigatakse suuri paberipoognate pakke väiksemateks lehtedeks või raamatute sisuplokke sobivasse mõõtu. Paberigiljotiinil on üks tera, mis lõikab paberit tänu diagonaalsele liikumisele, mitte survejõule. Sel põhjusel saab giljotiiniga lõigata nii suuri paberipakke, kui parajasti masinasse mahub.

TYPA köitespetsialist Pauline tutvustab giljotiini:

Paberigiljotiinid leiavad meie majas kõige rohkem kasutust. Külalised ei pruugi seda teada, sest masinad on üpris lärmakad ja töötavad enamasti siis, kui külalisi pole. Giljotiinidega lõigatakse valmis nii postkaardid ja muuseumipiletid kui ka sisupaber TYPA Stationery märkmikute jaoks. Giljotiin tundub esmapilgul hirmus, aga tegelikult on ta üpris turvaline. Lõikamiseks tuleb mõlema käega hoida all nuppe ning sõrme ei ole seetõttu võimalik maha lõigata. Vähemalt enda oma mitte…

БРП2М, mis on toodetud 1969 Ukrainas Romnõs, tuli meile TÜ Multimeedia talituselt juba 10 aastat tagasi. See oli mahakantud masin, mis ootas vanarauda viimist. Õnneks jõudsime enne jaole. БРП2М oli meie köiteosakonna põhiline töövahend tervelt seitse aastat. Nüüd lülitame ta tööle vaid mõnel korral aastas raamatuselgade lõikamiseks.

 

Kui soovid toetada TYPA tegevusi trükipärandi säilitamisel ja tutvustamisel, saad seda teha, adopteerides mõne meie masina. Adopteeritud masin jääb ikka oma kohale TYPAs, ent saab endale rinda kuldse sildi hea toetaja nimega ning värske kasuvanem vaba pääsme muuseumisse adopteerimisperioodi jooksul.

Kui soovid toetada TYPA tegevusi trükipärandi säilitamisel ja tutvustamisel, saad seda teha, adopteerides mõne meie masina. Paberigiljotiini aastane adopteerimistasu on 100 €. Adopteeritud masin jääb ikka oma kohale TYPAs, ent saab endale rinda kuldse sildi hea toetaja nimega ning värske kasuvanem vaba pääsme muuseumisse adopteerimisperioodi jooksul.

Saatke seadme adopteerimisesoov ja me võtame teiega täpsemalt ühendust, kuidas saate meid toetada.

    Saada