Nõukogude ajal trükiti ja toodeti raamatuid meeletult palju. Kui tänapäeval jäävad normaalsed tiraažid 1000-3000 vahemikku, siis möödunud sajandil olid need lausa 30 000 – 100 000. Omaaegse ületootmise tulemusena viskavad tänapäeva Eesti raamatukogud, koolid ja taaskasutuskeskused iga kuu ära mitu tonnid raamatuid. Nende hulgas on aegunud teabega õpikuid ja teatmeteoseid, teaduskirjandust, nõukogudeaegset propagandat, vahel ka kirjandusklassikat.
Et raamatuid ei tohi otse vanapaberikonteinerisse panna, jõuavad need tihti lihtsalt prügimäele. Selleks, et raamat saaks minna ümbertöötlemisse, tuleb paber eraldada muust materjalist – papist, kangast, plastikust, (kunst)nahast – millest kõvakaaned enamasti tehtud on. Seda aitavad teha TYPA imelised vabatahtlikud. Raamatute sisupaberi saadame Räpina Paberivabrikusse, kus see töödeldakse ümber ning alles jäänud kaante vahele köidame uued puhtad lehed.
Märkmike ja muude toodete valmistamisel kasutame võimalikult palju trükitööstuse ülejääke või taaskasutatud materjale. Kaante valmistamisel kasutame Räpina kartongi ja Luxline Grey pappi, mis on mõlemad 100% korduvkasutatud materjalidest. Üritame taaskasutada kõiki meieni jõudvaid materjale – raamatukaaned, raamatuseljad, värvikaltsud meie graafikastuudiost, vanad fotoraamatud ja postrid, retrotapeedid, praaktrükised jne.
Meie märkmikke ja raamatkarpe saad soetada veebipoest, TYPA muuseumipoest või meie edasimüüjatelt. Ostes TYPA Stationery tooteid, toetad ajalooliste trükiseadmete säilitamist ning selleteemaliste haridusprogrammide loomist ja läbiviimist. Aitäh!
Rahva Raamat, Raamatupood Puänt, Les Petites, Oma Asi, Kiiks ja Knihv, Raamatubaar Romaan, Made in Aparaaditehas, Eesti Ajaloomuuseumi muuseumipood, Raamatupood Krisostomus ja Teele disain.
Ex & Terra (Pariis), Papiertiger (Linz), Kiasma muuseumipood (Helsingi) ja Rowaq bookstore (Kuveit).