Oleme võõrustanud üle 100 kunstniku, et pakkuda neile dünaamilist ja vaheldusrikast residentuuriprogrammi. Meie 2022. aasta avatud taotlusvoor on nüüd suletud, palun vaadake 2023. aasta residentuuri kohta uuesti 2022. aasta suvel.

Oleme oma kunstiresidentuuri pannud sobituma trükimuuseumi ja paberikunstistuudio vahendite ja võimalustega. Otsime kunstnikke, kes tooks TYPAsse värskeid ideid ja väljavaateid ning uusi trükkimise ja paberiga töötamise viise. Oodatud on nii trükikunstnikud kui ka need, kes varem trükkimisega tegelenud ei ole – julgustame residentuuri kandideerima ka näiteks audio- või maalikunstnikke ja teiste kunstiliikide harrastajaid. Tutvustame kõrgtrükki ja meie laialdasi trükikunstivõimalusi (oforti, gravüüri, sõeltrükki jne), filmifotograafiat, raamatuköitmist ning toetame kunstnikke nende projektide elluviimisel. Eriti on oodatud ettepanekud eksperimentaalsete trükiprojektide, raamatukunsti ja kogukonnakoostöö osas.

Palun kasuta kandideerimiseks allviidatud vormi või saada e-kiri aadressile charlotte@typa.ee. Meie 2022. aasta avatud taotlusvoor on nüüd suletud, palun vaadake 2023. aasta residentuuri kohta uuesti 2022. aasta suvel.