TYPA on külastajatele avatud K-P 12.00-18.00. Täispilet 8 €, sooduspilet 4 €.

Sooduspilet kehtib lastele ja kuni 26-aastastele üliõpilastele, pensionäridele, puudega inimestele ja ICOM’i töötajatele.

Tasuta saavad muuseumisse alla 5 aastased lapsed, sügava puudega isikud ja nende saatjad, nägemispuudega isiku saatja, Eesti muuseumitöötajad, IFJ pressikaardi omanikud ja pensionil olevad trükitöötajad (viimastel palume külastus eelnevalt kokku leppida).

Pilet sisaldab giidiga ringkäiku muuseumis. Külastuse käigus tutvustame teile trükikunsti sünnilugu Euroopas, näitame oma puu- ja tinatähtede kogu, räägime erinevatest trükipressidest ja köitekunstist.

Kõige sisukama külastuskogemuse saate, osaledes mõnes meie pakutavas töötoas. Mitmeid neist saame korraldada jooksvalt, soovitame aga kindlasti aeg ette kokku leppida.

Külastajagruppe võtame vastu ka väljaspool avamisaegu, sealhulgas õhtuti. Gruppidel palume igal juhul külastusaeg broneerida typa@typa.ee.

Muuseumi galeriis esitleme regulaarselt näitusi erinevatelt rahvusvahelistelt kunstnikelt ja muuseumi kogude põhjal. Galerii külastamine on tasuta.

Kelle jaoks tiirleb tänapäeva maailm natuke liiga kiiresti, leiavad unustamatu pelgupaiga raamatutoas “Fahrenheit 451º“, mis asub Aparaaditehase hoovil.

TYPA keskus asub Tartus, Aparaaditehase lähedal, Samelini tehase saapavabriku hoovis, aadressil Kastani 48f. Autoga tulijatel on parkimisvõimalus hoovis ja Aparaaditehase kõrval olevas tasuta parklas.

Vaata kaardilt asukohta

Trükimuuseumi jaoks on oluline kanda ja anda edasi trükikunsti saladusi, mida saame teha parimal viisil erinevates töötubades. Siin avaneb teil võimalus ise katsetada erinevaid ajaloolisi trükitehnikaid või käsitsi paberi valmistamist.

Töötoad

Vanade trükipresside ülalpidamine pole lihtne – nad vajavad sooja ja valgust, hoolitsevat kätt ja ohtralt masinaõli. Pakume nii eraisikutele kui ettevõtetele võimalust toetada omapärasel viisil trükikunsti ajaloolise pärandi säilitamist, adopteerides mõne meie kogusse kuuluva seadme.

Adopteeri trükipress