TYPA on külastajatele avatud K–P 12.00–18.00. Täispilet 8 €, sooduspilet 4 €.

Muuseumipilet sisaldab giidiga ringkäiku muuseumis. Külastuse käigus tutvustame paberi teekonda Hiinast Eestini ning trükikunsti sünnilugu Euroopas, näitame oma puu- ja tinatähtede kogu, räägime erinevatest trükipressidest ja köitekunstist.

Kõige sisukama külastuskogemuse saate osaledes mõnes meie töötoas. Palume töötoa toimumise enne külastust kokku leppida.

Külastajagruppe võtame vastu ka väljaspool avamisaegu, sealhulgas õhtuti. Gruppidel palume igal juhul külastusaeg eelbroneerida.

Muuseumi galeriis esitleme regulaarselt näitusi rahvusvahelistelt kunstnikelt ja muuseumi kogude põhjal. Galerii külastamine on tasuta.

Tasuta külastus5-aastased ja nooremad
sügava puudega isikud ja nende saatjad
nägemispuudega isiku saatja
Eesti muuseumitöötajad
IFJ pressikaardi omanikud
pensionil olevad trükitöötajad (eelneval kokkuleppel)
Sooduspiletvanemad kui 5-aastased lapsed
kuni 26-aastased üliõpilased
pensionärid
puudega inimesed
ICOM töötajad
Täispiletkõik teised

TYPA keskus asub Tartus, Aparaaditehase lähedal, Samelini saapavabriku hoovis, aadressil Kastani 48f. Autoga tulijatel on parkimisvõimalus hoovis ja Aparaaditehase kõrval asuvas tasuta parklas.

Vaata kaardilt asukohta

TYPA töötubades saad seigelda iidsete hiinlaste radadel ja valmistada käsitsi paberit, trükkida Johannes Gutenbergi leiutatud kõrgtrükipressil või teha keemiakatseid tsüanotüüpiatehnikas fotode ilmutamisel.

Leia endale huvipakkuvaim ja kirjuta meile oma soovist. Kohtumiseni TYPAs!

Töötoad

Vanade trükipresside ülalpidamine pole lihtne – nad vajavad sooja ja valgust, hoolitsevat kätt ja ohtralt masinaõli. Pakume nii eraisikutele kui ettevõtetele võimalust toetada omapärasel viisil trükikunsti ajaloolise pärandi säilitamist, adopteerides mõne meie kogusse kuuluva seadme.

Adopteeri trükipress