Tagasi
RõdugaleriiNäitus

17. märtsil kell 19:00 avame Aparaaditehase rõdugaleriis TYPA residentuurikunstniku Zahars Ze näituse “KOER.INIMENE”.

“Vaatasime Facebooki. Seal oli palju infot ja sadu pilte jooksis meie silme eest läbi – ja siis me nägime sind. Väike, karvane ja uskumatult armas. Sina otsisid kodu ja meie otsisime sind. See oli ette määratud.

Nüüd tervitad sa mind, suus tennis, kinnas või müts, iga kord, kui koju tulen. Su saba käib ringi nagu propeller ja see ütleb mulle, kui rõõmus sa oled mind nähes. Kui mul oleks saba, teeksin ma sedasama. Vahel ei usu ma, kui õnnelikud me olime, et sinuga kohtusime.

Jalutuskäigud sinuga on parimad. Sulle sobib iga ilm, aga eriti lumi. Me ei räägi, ainult kõnnime. Sa oled mu isiklik terapeut, kes aitab mind ilma sõnu kasutamata. Ma olen kindel, et sa tead, mida ma mõtlen – su silmad ei valeta kunagi.

Sulle ei meeldi tiheda liiklusega tänavad ja valjud hääled, sa eelistad aega veeta vaiksetel aasadel. Seal ei lõpe mäng kunagi – ükskõik, kas tennisepalli, puupulga või lendava taldrikuga. Lendavat taldrikut ei maksa üldse mainida. Sa lähed selle ümmarguse plastmasstüki peale täiesti hulluks. Sa võiks seda igavesti taga ajada. Kust sa oma energia küll saad?

Mäletan, kuidas sa ujuma õppisid. Hüppasid vette ja panid ajama nagu mootorpaat, ilma oskamata tagasi pöörata. Ehmatasin korraks ära, arvasin, et sa ei tulegi tagasi. Pidin sulle järele tulema ja kaldale tooma. Sulle meeldiks kinni püüda kõik jõel ujuvad pardid, aga pea meeles – pardid on vees siiski kiiremad kui koerad.

Me oleme koos hea meeskond. Aitäh, et sa oled selline inimene, kes sa oled. Armastan sind!”

“KOER.INIMENE” on Zahars Ze näitus, kes on multidistsiplinaarne Läti kunstnik, kes tegeleb keraamika ja illustratsioonidega. Oma kunstiresidentuuri jooksul TYPAs leidis ta taas ühenduse serigraafia ja stencil’iga, mida ta polnud juba aastaid aktiivselt kasutanud. Näituse jaoks lõi ta ka paar keraamikateost, kuna just keraamikat on ta viimasel ajal kõige rohkem kasutanud. Ta kuulub Krasta Keramikasse, mis on kaasaegne keraamikastuudio Riias, Lätis.

Kõik kunstiteosesd on inspireeritud Zaharsi koerast Elijast ja pühendatud kõigile tublidele koertele ja koerainimestele planeedil. Erilist mainimist väärivad Enki, Kosmos, Tobi Tartust ja Shiva Tallinnast.

Kõige suurem tänu läheb Arthurile ja Marile Kuuendast Planeedist, kes aitasid siiditrükiga. Aitäh ka Kerstile toetuse eest keraamika vallas, Stinale, kes kõigel silma peal hoidis, ning ka Ajuokse ja Stencibility inimestele.

Näitus jääb avatuks kuni 16. aprillini, Aparaaditehase rõdugalerii on avatud K–P 12.00-18:00. Näituse külastamine on tasuta.

Näitust toetab Nordic-Baltic Mobility Programme for Culture.

Veel näituseid

Käimasolevad näitused
RõdugaleriiNäitus

k2rte 3.0 | maskid & altarid

14 september 2023

Aparaaditehase Rõdugaleriis avatakse 15. septembril kell 18.00 “k2rte 3.0 | maskid & altarid” ehk k2rte esimene isikunäitus. “elu juhuslikus kaoses…...

RõdugaleriiNäitus

Ananya Dalal’i näitus “MINA & MINU”

13 juuli 2023

20. juulil kell 18:00 avame Aparaaditehase rõdugaleriis residentuurikunstniku Ananya Dalal’i näituse “MINA & MINU”. Ananya Dalal on India kunstnik, kes…

RõdugaleriiNäitus

Wälljapanek

12 juuni 2023

15. juunil kell 18:00 avame Aparaaditehase rõdugaleriis EKA tudengite näituse “Wälljapanek”.  “Austatud kaasmaalased! Rändame tagasi 150 aasta tagusesse aega. Võib…

RõdugaleriiNäitus

Upupæpop näitus “WONDERBUCH”

21 aprill 2023

“Tšehhi maal oli kord traditsioon, et kui käsitöömeister õppis oma ametit, alustas ta pikka rännakut, nn “vandr” (saksa keelest Wander…

RõdugaleriiTYPA galeriiNäitus

Foto/trükk: fotograafia roll 1970. aastate Sloveenia trükikunstis ja graafilises disainis

5 jaanuar 2023

Ootame sind 02.02.23 – 12.03.23 TYPA galeriis ja Aparaaditehase rõdugaleriis näitusele “Foto/trükk: fotograafia roll 1970. aastate Sloveenia trükikunstis ja graafilises…

RõdugaleriiTYPA galeriiNäitus

Harjutused unistuste pidamiseks

24 november 2022

“Harjutused unistuste pidamiseks” tõstab fookusesse Eesti–Berliin suunalise telje, mida viimasel ajal kunstimaastikul aina enam tunda on. Grupinäitus on reflektsioon kunstnike…

Käimasolevad näitused