TYPA Residency esitleb: Anna Kodźi ja Anna Trojanowska litograafia- ja serigraafianäitus “Silk + Stone”.
Anna Kodź ja Anna Trojanowska on graafikud Eugeniusz Gepperti Kunstiakadeemiast Varssavist.
Anna Kodź esitleb näitusel oma serigraafiatöid seeriatest “On the other side of the mirror” ja “An infinite number of transition forms”. Keha oma bioloogilises tähenduses on meile hästi teada, kuid keha kui kunstiteos tähendab midagi hoopis muud. Kehalisuse mõistet on keeruline defineerida, kuna omab paljusid sotsiaal-kultuurilisi seoseid ja konnotatsioone. Oma töödes on Kodź keskendunud ennekõike naise kehale; naise kehalisust võib näha kui oleviku vaateakent – ühest küljest üldlevinud ja massikultuuri poolt omistatud, teisest küljest kui lahinguvälja naise ja tema enese vahel. Keha on kunsti jaoks suurepärane subjekt, kuna funktsioneerib kindlas kultuurilises reaalsuses, mida loovad sotsiaalkultuurilised praktikad. Keha on “looming”, mis jääb tunnetusele pidevalt kättesaamatuks ning on seotud erinevate suhetega – suhtega “Minu”, füüsilise maailma ja ühiskonna vahel – suhtega veel ühe “Minu”, religiooni, rassi ja soo vahel.
Anna Trojanowska esitleb näitusel töid graafikaseeriatest “The Order of Entropy” (2020) ja “Utwór Pracowniczy” (2021). “Ma püüan oma töödes vältida sõna-sõnalisust. Taasloomise asemel ma loon. Muidugi pole võimalik end eraldada reaalsusest ja selle mõjust, kuid ma püüan veenduda, et need seosed poleks nii tugevad, et lubaksid minu loodud ruumidel olla seotud konkreetsete kohtade ja konkreetse ajaga. Graafikastuudio on koht, kus pildid ja ideed minu peast saavad tulla siia maailma. See on koht täis müstilisi lõhnu, pudelikesi kummaliste esemete ja vedelikega, see on justkui alkeemiku töökoda. Graafikastuudios loodud trükised on nagu fotod teisest reaalsusest, mida ma vahel ei mõista. Nad on kui kaadrid unest, millest me mäletame ainult mõningaid segaseid pilte, hääli või lõhnu. Ja mida rohkem me püüame seda meelde tuletada, seda enam see kaob. Jääb vaid müstiline järelkujutis.”
Näituse avamine toimub 04.03 kell 18:00. Näitus jääb TYPA keskuses avatuks kuni 3. aprillini ning näituse külastamine on tasuta.
Neljapäeval, 26. septembril kell 18 avame TYPA galeriis residentuurikunstniku Valentina Monari näituse “Florilegio”. Näitus uurib seoseid inimese ja taimemaailma vahel….
“Linnutee” tööd on tehtud paberimassist, ühendades paberivalmistamise ja maalimise, pinna ja vormi. Paberimassi pehmed ja kiulised servad värvide üleminekul võimaldavad…
Viimastel kuudel kutsusime kõiki loomingulisi hingi ja kunstnike osalema TYPA iga-aastasel linoollõikekonkursil. Tänaseks on tööde esitamise aeg läbi ning juba…
Pimeä puutarha on rännak inimkonna ja looduse vahelisse mõistatuslikku suhtesse. See võluv fotonäitus uurib meie ühendust loodusega läbi innovatiivsete ning…
Viimastel kuudel kutsusime kõiki loomingulisi hingi ja kunstnike osalema TYPA iga-aastasel linoollõikekonkursil. Tänaseks on tööde esitamise aeg läbi ning juba…
Pimikus fotosid ilmutades kaob ajataju ning üksinda punases valguses mõtiskledes võib tihti tunda kummastavaid tundeid. Ilmutades ei tea kunagi täpselt,…
Ootame sind 02.02.23 – 12.03.23 TYPA galeriis ja Aparaaditehase rõdugaleriis näitusele “Foto/trükk: fotograafia roll 1970. aastate Sloveenia trükikunstis ja graafilises…